kredyt firmowy

Jak prowadzić działalność aby mieć szansę na tani kredyt firmowy ?

Lokalny Doradca oferuje swoje usługi zgodnie z zasadą “Działamy w Twoim interesie”. Oznacza to dla nas, iż zawsze poszukujemy dla Klientów jak najtańszych źródeł finansowania. Często sami Klienci pytają nas jak uzyskać najlepszy kredyt firmowy ? Czyli inaczej mówiąc jaki Klient firmowy jest najlepiej oceniany przez banki ?

Postanowiliśmy zatem zebrać w jednym artykule kilka rad dla osób zarządzających firmami, które mają na celu podpowiedzieć im na co powinni zwrócić uwagę jeżeli zależy im na dobrej ocenie w banku.

  1. Staraj się uzyskiwać regularne, najlepiej rosnące przychody. Myśl o firmie w długim okresie (wieloletnim). Dzięki temu pokazujesz, iż stabilnie oraz przewidywalnie rozwijasz firmę. Banki preferują Klientów działających na rynku przez długi czas (minimum pełny rok obrotowy), mających ugruntowaną pozycję.
  2. Prowadź działalność tak aby uzyskiwała dochód. Często osoby prowadzące firmy są zaskoczone, iż to co dla nich jest dobrym biznesem banki oceniają np. jako brak zdolności kredytowej. Może to wynikać z sytuacji w której wynagrodzenie właściciela jest ukryte w kosztach działalności a dzięki czemu nie wykazuje ona dochodu. W takiej sytuacji firma z punktu widzenia banku nie ma wolnych środków aby regulować zobowiązania kredytowe.
  3. Unikaj transakcji rozliczanych gotówkowo. Staraj się aby płatności przechodziły przez Twój rachunek bankowy. Pokażesz wtedy bankowi, iż Twoja jednoosobowa działalność gospodarcza funkcjonuje transparentnie i zwiększysz szansę na dobrą ofertę kredytu dla firm.
  4. Dbaj aby kontrahenci nie wpisali Twojej firmy do biur informacji gospodarczej za niezapłacone faktury. Zawsze lepszym krokiem jest rozmowa z kontrahentem niż brak kontaktu lub propozycji rozwiązania problemu.
  5. Reaguj szybko na pojawiające się problemy w Twojej firmie. Nie czekaj aż sytuacja będzie na prawdę zła. Gdy widzisz, iż zaczynasz mieć wyzwania płynnościowe od razu szukaj fachowego doradztwa. Możesz kontaktować się z profesjonalistami takimi jak Lokalny Doradca. Pamiętaj, iż nasze usługi są bezpłatne.
  6. Pokazuj bankom, iż potrafisz korzystać z produktów finansowych. Gdy działasz stabilnie i masz przepływy przez konto możesz uruchomić kredyt w rachunku bieżącym. Limit w rachunku jest jednym z najtańszych form finansowania działalności gospodarczej. Kwota takiego kredytu może wynieść nawet do 500 tys. PLN co pozwoli istotnie zabezpieczyć ryzyko płynności Twojej firmie.

I na koniec pamiętaj – Myśl pozytywnie i zawsze szukaj rozwiązań. Tylko mądre decyzje i ciężka praca prowadzą do sukcesu – ale skoro jesteś przedsiębiorcą to pewnie o tym doskonale wiesz:)

Autor: Michał Stanioch – Członek Zarządu Lokalny Doradca Sp. z o.o.

Tagi: kredyt firmowy, kredyt w rachunku

Oceń Nas
[Głosów: 2 Ocena: 5]