Prąd dla firm

Jak w łatwy sposób sprawdzać i porównywać ceny energii elektrycznej ?

Lokalny Doradca oferuje swoje usługi zgodnie z zasadą “Działamy w Twoim interesie”. Oznacza to dla nas, iż zawsze poszukujemy dla Klientów jak najtańszych rozwiązań. Jednym z istotniejszych kosztów jakie ponosimy są ceny energii elektrycznej. Dlatego podpowiadamy Wam jak łatwo i szybko sprawdzić czy nie przepłacamy za prąd.

Na stronie internetowej Urzędu Regulacji Energetyki pod tym Linkiem można sprawdzić aktualne ceny za energię elektryczną w taryfach dla konsumentów G11, G12 oraz G12w.

Generalnie grupa taryfowa G przeznaczona jest dla gospodarstw domowych jednak mogą ją kupować również inne podmioty takie jak np. internaty, akademiki, domy dziecka, plebanie, domki letniskowe (o ile nie jest w nich prowadzona działalność gospodarcza). Jeżeli ktoś prowadzi działalność gospodarczą np. w domu i nie przyjmuje Klientów to może również dalej korzystać z grupy G.

Sama grupa taryfowa G11 oznacza stałą cenę prądu przez całą dobę. Czyli konsument niezależnie od pory dnia zapłaci taką samą stawkę za kWh. Taryfa G12 oznacza natomiast, iż rozliczenia następują w dwóch strefach czasowych (idea taryfy jest taka, iż w dzień jest “drożej” a w nocy “taniej”). Strefy czasowe w taryfie G12 należy sprawdzić u poszczególnych operatorów. Oznaczenie G12w określa wariant “weekendowy”.

Pamiętajmy, iż oprócz opłaty za samo zużycie energii poniesiemy również opłatę handlową (lub abonamentową). Do stawek należy oczywiście doliczyć podatek VAT.

Jak widać w pliku na stronie URE różnice w stawkach mogą być istotne więc w naszej ocenie warto do niego zajrzeć gdy planujemy zmianę dostawcy prądu.

Autor: Michał Stanioch – Członek Zarządu Lokalny Doradca Sp. z o.o.

Tagi: prąd dla firm, URE cennik

Oceń Nas
[Głosów: 1 Ocena: 5]