Fotowoltaika dla Firm

Od kilku lat obserwujemy w Polsce oraz innych krajach boom na energię z Odnawialnych Źródeł Energii. Jednym z takich źródeł jest energia słoneczna. Dzięki wykorzystaniu łatwo dostępnej i coraz tańszej technologii paneli fotowoltaicznych można uruchomić we własnej firmie tanie i bezpieczne źródło energii.

Przed decyzją o inwestycji w montaż instalacji fotowoltaicznej warto zwrócić uwagę na kilka kwestii:

  • Obecne zużycie energii oraz jej źródła i koszty (prąd, gaz). Nasi eksperci mogą przeprowadzić szybką i bezpłatną analizę obecnego zużycia. Dzięki takiej analizie dowiesz się w jaki sposób możesz obniżyć koszty energii w swojej firmie.
  • Możliwość montażu instalacji na dachu bądź w innych miejscach. Najbardziej popularne są instalacje na dachach ale jest również wiele innych miejsc na których można zamontować panele (altany, ściany, żaluzje, kryte parkingi, wolnostojące instalacje). Ta kwestia może mieć istotny wpływ na koszty instalacji.
  • Trwałość podłoża na którym będzie montowana instalacja. Pamiętajmy, iż okres zwrotu z instalacji fotowoltaicznej to najczęściej około 6 – 8 lat a producenci gwarantują trwałość paneli do 25 lat. A więc jeżeli zamontujemy je na “starym” dachu, który za kilka lat będziemy musieli remontować to konieczność demontażu i ponownego montażu paneli zwiększy koszt inwestycji.
  • Położenie instalacji tak aby jej wydajność była optymalna (np. orientacja dachu, kąt nachylenia, zacienienie).
  • Wyliczenie optymalnej powierzchni (liczba paneli i ich wielkość) instalacji tak aby z jednej strony istotnie obniżyła nam koszt prądu a z drugiej nie była zbyt droga.
  • Przemyślenie czy nie będzie opłacalne sfinansowanie instalacji kredytem bądź leasingiem. Obecnie banki oraz leasingodawcy posiadają wiele ciekawych i tanich rozwiązań finansowych dla firm, które chcą obniżyć swoje koszty energii.

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej i bezpłatnie sprawdzić czy możesz istotnie obniżyć swoje bieżące koszty energii inwestując w fotowoltaikę to zapraszamy do kontaktu.

Zapytaj o Fotowoltaikę - to nic nie kosztuje!

Gwarantujemy najwyższą jakość obsługi i 100% zadowolenia naszych Klientów!

Oceń Nas
[Głosów: 2 Ocena: 3]