Prąd i Gaz dla Firm

Każda firma poszukuje oszczędności. Praktycznie też każde przedsiębiorstwo zużywa energię a tym samym musi za nią płacić. Prąd dla firm to w wielu podmiotach ważna pozycja kosztowa. Warto zwrócić uwagę na kilka związanych z tym kwestii:

 1. Ty wybierasz firmę, która po zakończeniu obecnego kontraktu sprzeda Ci energię lub paliwo gazowe. Taka sama zasada obowiązuje przy zmianie dostawcy, np. usług telefonicznych czy internetowych. Pamiętaj, iż zmiana dostawcy energii jest bezpłatna i ma być korzystna dla Ciebie a nie dla sprzedawcy.
 2. Na rynku Polskim działa wielu sprzedawców energii i gazu. Wolny rynek powoduje, że konkurują oni między sobą cenami a najlepsi szeroką paletą produktów.
 3. Abyś był pewny, że Twoja decyzja o wyborze sprzedawcy jest optymalna, potrzebujesz informacji do negocjacji czyli pełną wiedzę o kosztach, które ponosisz oraz ich składowych.
 4. Taką wiedzę uzyskasz zamawiając “Bezpłatną analizę kosztów energii elektrycznej i paliwa gazowego”. Dzięki dokładnej analizie kosztów Twoja firma może wykluczyć najczęstsze ryzyka takie jak:
 • wyboru umowy, która nie jest zgodna z profilem Twojej firmy
 • momentu jej podpisania
 • braku kontroli nad zapisami w umowach dystrybucyjnych
 • związania się ze sprzedawcą, który myśli tylko o swojej marży

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej i bezpłatnie sprawdzić czy możesz ponosić niższe koszty prądu czy gazu to zapraszamy do kontaktu.

Zapytaj o Analizę Kosztów Energii - to nic nie kosztuje!

Fotowoltaika dla Firm

Od kilku lat obserwujemy w Polsce oraz innych krajach boom na energię z Odnawialnych Źródeł Energii. Jednym z takich źródeł jest energia słoneczna. Dzięki wykorzystaniu łatwo dostępnej i coraz tańszej technologii paneli fotowoltaicznych można uruchomić we własnej firmie tanie i bezpieczne źródło energii.

Przed decyzją o inwestycji w montaż instalacji fotowoltaicznej warto zwrócić uwagę na kilka kwestii:

 1. Obecne zużycie energii oraz jej źródła i koszty (prąd, gaz). Nasi eksperci mogą przeprowadzić szybką i bezpłatną analizę obecnego zużycia. Dzięki takiej analizie dowiesz się w jaki sposób możesz obniżyć koszty energii w swojej firmie.
 2. Możliwość montażu instalacji na dachu bądź w innych miejscach. Najbardziej popularne są instalacje na dachach ale jest również wiele innych miejsc na których można zamontować panele (altany, ściany, żaluzje, kryte parkingi, wolnostojące instalacje). Ta kwestia może mieć istotny wpływ na koszty instalacji.
 3. Trwałość podłoża na którym będzie montowana instalacja. Pamiętajmy, iż okres zwrotu z instalacji fotowoltaicznej to najczęściej około 6 – 8 lat a producenci gwarantują trwałość paneli do 25 lat. A więc jeżeli zamontujemy je na “starym” dachu, który za kilka lat będziemy musieli remontować to konieczność demontażu i ponownego montażu paneli zwiększy koszt inwestycji.
 4. Położenie instalacji tak aby jej wydajność była optymalna (np. orientacja dachu, kąt nachylenia, zacienienie).
 5. Wyliczenie wielkość optymalnej powierzchni instalacji tak aby z jednej strony istotnie obniżyła nam koszt prądu a z drugiej nie była zbyt droga.
 6. Przemyślenie czy nie będzie opłacalne sfinansowanie instalacji kredytem bądź leasingiem. Obecnie banki oraz leasingodawcy posiadają wiele ciekawych i tanich rozwiązań finansowych dla firm, które chcą obniżyć swoje koszty energii.

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej i bezpłatnie sprawdzić czy możesz istotnie obniżyć swoje bieżące koszty energii inwestując w fotowoltaikę to zapraszamy do kontaktu.

Zapytaj o Fotovoltaikę - to nic nie kosztuje!

Gwarantujemy najwyższą jakość obsługi i 100% zadowolenia naszych Klientów!

Oceń Nas
[Głosów: 1 Ocena: 5]